Raamatukoi
Tõde ja õigus

Eestimaa viimastel aastamiljonitel

Anto Raukas · Valgus · 1988

Eestimaa viimastel aastamiljonitel - Anto Raukas (Valgus, 1988). Kaanel on kaks kontrastset fotot või illustratsiooni: vasakul tumedad kivimid ja kaljud, paremal hele maastikupilt puude ja veekoguga. Kujundus on lihtne ja dokumentaalne, sobides loodusteadusliku teosega.
Rikkalikult illustreeritud populaarteaduslikus raamatus antakse ülevaade Eesti maa-ala pinnamoe ja pinnakatte kujunemisest ning taimestiku ja loomastiku arengust jääajal. Tutvustatakse mandrijää taandumist ja Läänemere arengulugu, Eesti jõgedevõrgu kujunemist, maakoore tektoonilisi liikumisi ning pärastjääaegset inimasustust. Näidatakse, kuidas maakoore pindmiste osade ehitus mõjustab inimese elu- ja tootmistegevust.
Raamat on mõeldud laiale lugejaskonnale, kuid pakub kahtlemata huvi ka geoloogia ja geograafia eriala üliõpilastele ning vastava eriala spetsialistidele.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele*Hinnad kehtivad veebipoest ostmisel; kauplustes võivad hinnad erineda

Detailid

ISBN
5440001557
Aasta
1988
Kirjastus
Valgus
Keel
eesti
Köide
Kõva kaas
Lehekülgi
280
Kaanekujundaja
Ants Säde
Mõõdud
207 × 147 mm
Kaal
350 g
Artikkel
R0055495
Märksõnad
eesti geograafia, eesti geoloogia, eesti jõgedevõrk, geoloogia, klimatoloogia, läänemere arengulugu, paleontoloogia, tektoonika