R0018931Indiaani püramiidide saladusedhttps://raamatukoi.ee/raamat/indiaani-p%C3%BCramiidide-saladusedhttps://raamatukoi.ee/covers/R0018931-lg.webp5.00EURInStockMiloslav StingleestiKõva kaasMaailm ja mõnda
Püramiid – kui palju astmeid tipuni! Egiptusele, Vana Maailma ühe kuulsaima kõrgkultuuri sünnimaale, on muutunud püramiidid peaaegu sümboliks, saavutatud taseme visiitkaardiks. Ent samuti nagu Gizas või Sakkaras kerkisid püramiidid ka teisel pool ookeani vanas Ameerikas.
Indiaani püramiidide ja indiaani linnade ajalugu katab saladusloor. Et mind aga huvitab too vana Ameerika, siis uurin selle kõrgkultuure, huvitun indiaanihõimudest ja -rahvastest, kes need lõid, ja nõnda huvitavad ning erutavad mind ka indiaani püramiidide saladused. Ja peale indiaani püramiidide ka indiaani paleed, indiaani «kloostrid», kogu indiaani sakraal- ja profaanarhitektuur.
Teekonnaks indiaani püramiidide juurde Kesk-Ameerika ürgmetsadesse ja mägiplatoodele valmistusin ma kaua. Ma ekstserpeerisin sadu raamatuid, uurisin nende linnade plaane.
Kuid siis ükskord keerasin ma oma Praha kabineti kõvasti lukku ja asusin teele. Teele nende juurde, kes on ehitanud taeva poole kõrguvad püramiidid. Asteekide, tolteekide, sapoteekide juurde. Eriti aga maiade juurde.