Raamatukoi
Tõde ja õigus

Mõmmi-Beebi memuaarid

Heljo Mänd · TEA Kirjastus · 2014

Mõmmi-Beebi memuaarid - Heljo Mänd (TEA Kirjastus, 2014). Akvarellistiilis illustratsioon, millel seisavad kõrvuti kolm antropomorfset loomategelast: rebane, karu ja jänes, kes on riietatud inimrõivastesse.
Heljo Männi uus raamat «Mõmmi-Beebi memuaarid» viib meid taas kokku kirjaniku tuntuima tegelase Mõmmi-Beebi ja karuperega: Karuema, Karutaadi ja Mõmmiga, kellest on saanud koolidirektor ja karuisa Madis, kellel on lapsed Mõmmi-Mari, Mõmmi-Mai ja Mõmmi-Pärtel. Samuti kohtume karupere sõprade Rebase-Reinu, Jänese-Juta ja Hirve-Hillaga.

Jutustus algab sellega, et Mõmmi-Beebile on kasvanud habe, mis käsib tal minevikku mälestusi otsima minna ning need oma peremehele Mõmmile sünnipäevaks kirja panna. Lugu kulgebki paralleelselt olevikus, kus Mõmmi-Beebi kirjutab memuaare, ja minevikus, Mõmmi ja ta sõprade lapsepõlves. Saame kaasa elada Rebase-Reinu vempudele ja ninapidi-vedamistele ning Karu-Kati, Karu-Mati, Jänku-Juta ja hundikutsikate Uudu ja Uugu tegemistele.

Raamatust leiame ka luuletusi ning rohkesti elutarkust ja kujundlikku keelekasutust. Heljo Männi raamat on väärt lugemine nii vanadele Mõmmi sõpradele kui ka päris uuele põlvkonnale.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele*Hinnad kehtivad veebipoest ostmisel; kauplustes võivad hinnad erineda

Detailid

Aasta
2014
Kirjastus
TEA Kirjastus
Keel
eesti
Köide
Kõva kaas
Lehekülgi
56
EAN
9789949242443
Artikkel
R0210357