Raamatukoi
Tõde ja õigus

Mare ja mina

Rein Taagepera · Ilmamaa · 2014

Mare ja mina - Rein Taagepera (Ilmamaa, 2014). Rohelisel taustal asetseb mustvalgefoto noorest paarist, kus mees ja naine seisavad koos, naine kantud heledat kleiti. Foto on vintage-stiilis ja meenutab 1950.–1960. aastate ajastut.

Mälestusi 1960-1970

«Mare ja mina. Mälestusi 1960–1970» on Rein Taagepera mälestusteseeria teine raamat. Esimene osa „Määravad hetked“ (Ilmamaa, 2012) kirjeldas autori elu sünnist 27. eluaastani. Selles raamatus loovad Mare ja Rein Taagepera perekonna, Õpingud asenduvad mõlemal tööga. Igapäevast elu saadab soov mitte jääda vaikivaks kõrvaltvaatajaks Põhja-Ameerika pagulasühiskonnas.

Eesti pagulaskonna poolt vaadatuna oli see aastakümme autori arvates murranguline. Kodumaa ja asukohamaa kuvandi kõrvale ilmus uue ja vana kodumaa kuvand. Raamatus leiab muuhulgas käsitlemist teema, milline oli tollal pagulaste suhtumine okupeeritud Eesti Vabariiki. Osa pagulastest arvas, et peab säilima mineviku-Eesti ja kuna sellist Eestit enam ei ole, ei tohi pagulane Eestit NSV-d külastada.

Teine pool, kelle hulka kuulub ka selle raamatu autor, pidas õigemaks tollases situatsioonis proovida midagi Eesti heaks ära teha. Sellest soovist sündiski satelliitsusmemorandum (nimetatud ka Ungari teeks), katse Eestit Nõkogude Liidust välja nihutada vähemalt Ungari-laadsesse olukorda. Kahjuks ei täitnud algatus oma eesmärki ja oli paljuski valesti mõistetud ning viis lausa Rein Taagepera väljaheitmiseni Eesti Üliõpilaste Seltsist.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele*Hinnad kehtivad veebipoest ostmisel; kauplustes võivad hinnad erineda

Detailid

Alapealkiri
Mälestusi 1960-1970
Aasta
2014
Kirjastus
Ilmamaa
Keel
eesti
Köide
Kõva kaas
Lehekülgi
299
EAN
9789985775219
Kujundaja
Mari Ainso
Mõõdud
210 × 145 mm
Kaal
480 g
Artikkel
R0210373