Raamatukoi
Tõde ja õigus

Mida me täna teeme?

Øystein Lønn · Perioodika · 1998

Mida me täna teeme? - Øystein Lønn (Perioodika, 1998). Tumeda taustaga kaanel on must-valge foto eakast mehest, kelle nägu on mõtlikus ja tõsises ilmes. Minimalistlik, kontrastrikas kujundus loob sügava ja melanhoolse meeleolu.

ja teisi novelle

Norra simapaistva novellisti Øystein Lønni (sünd 1936) kõigis novellides on kesksel kohal naine. Olgu ta siis ema, armastaja või seltsiline. Nad on Lønni maailmas need, kelleta mehed ei suuda hakkama saada. Naistes on varjul emotsionaalne energia, sensuaalsus ja salapära. Nad on Lønni kujutuses enamasti tugevam ja targem pool.
Autor ei väljenda oma ellusuhtumist otsesõnu, vaid see imbub välja alltekstist. Tumedad plekid peategelaste elus tuuakse vaid osaliselt päevavalgele. Vaikimine ja varjatud informatsioon sünnitavad kiusavaid küsimusi, kahemõttelisi vastuseid, see on üleskutse süvenemisele ja kaasaloomisele.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele*Hinnad kehtivad veebipoest ostmisel; kauplustes võivad hinnad erineda

Detailid

Alapealkiri
ja teisi novelle
ISBN
9985868374
ISSN
14060515
Aasta
1998
Kirjastus
Perioodika
Keel
eesti
Köide
Pehme kaas
Lehekülgi
120
Tõlkija
Elvi Lumet
Kaanekujundaja
Jüri Kaarma
Mõõdud
207 × 137 mm
Kaal
110 g
Artikkel
R0031200
Märksõnad
ilukirjandus, norra, norra novell, novellid