Raamatukoi
Tõde ja õigus

Mis on hea ja mis on halb?

Oscar Brenifier · Avita · 2010

Mis on hea ja mis on halb? - Oscar Brenifier (Avita, 2010). Helerohelisel taustal kaks koomiliselt joonistatud tegelast — kuri hall hunt ja väike valge lammas, kes istuvad toolil ja näivad vestlevat. Illustratsioon on lapsemeelne ja humoorikas, kerge karikatuurse joonistusstiilgа.
Enese teadmata esitavad lapsed filosoofilisi küsimusi, nt «Miks inimesed surevad?», «Miks peab sõna kuulama?». «Mina ja maailm» imiteerib ja algatab loomulikku ning avatud dialoogi tänu selgele ja lihtsale küsimus-vastus struktuurile.

Õpetajatele on rõhutatud laste filosoofilise mõtlemise arendamise olulisust, kuid tihti ei ole antud piisavalt juhiseid, kuidas õpilasi sellise mõtlemise juurde suunata. Minu maailm avab ukse selliste suurte filosoofiliste kontseptsioonide juurde nagu elu mõte, emotsioonid, eetika jmt.

Igas sarja raamatus on kuus suurt küsimust. Iga küsimus viib viie või kuue võimaliku vastuseni, millest laps võib valida endale meeldiva. Iga vastus viib omakorda kolme või nelja uue küsimuseni. Iga suure küsimuse lõpus on läbitud mõttekäikude kokkuvõtte.

Käesoleva raamatu suured küsimused:
  • Kas sa pead alati oma tahtmise saama?
  • Kas sa pead alati oma vanemate sõna kuulama?
  • Kas sul on õigus varastada, et saada süüa?
  • Kas sa pead kõik välja ütlema?
  • Kas sa pead teiste vastu kena olema?
  • Kas sa pead teisi aitama?
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele

Detailid

Aasta
2010
Kirjastus
Avita
Keel
eesti
Köide
Pehme kaas
Lehekülgi
96
EAN
9789985215425
Illustraator
Clément Devaux
Mõõdud
228 × 172 mm
Kaal
310 g
Artikkel
R0173209