Raamatukoi
Tõde ja õigus

Süütu

John Grisham · Varrak · 2007

Süütu - John Grisham (Varrak, 2007). Tumepruunil taustal kujutatud kaks suurt sõrmejälge, mis on esitatud valge ja musta kontrastses graafilises stiilis.
Tegemist on John Grishami esimese tõsielulise teosega ja selles räägitakse ühe väikelinna õigusemõistmisest, mis on traagiliselt kiiva kiskunud.
1982. aastal vägistati ja mõrvati Ada linnas ettekandja Debra Sue Carter ning politseil ei õnnestunud viie aasta jooksul kuritegu lahendada. Siis aga hakkas politsei kahtlustama põhjakäinuna kodulinna tagasi pöördunud endist sportlast Ron Williamsoni ja tema sõpra Dennis Fritzi. 1987. aastal mõlemad vahistati ja anti kohtu alla. Kuigi süütõendeid ei olnud piisavalt ja isegi olemaolevad ei olnud usaldusväärsed, mõisteti mehed süüdi ning Dennis Fritz sai eluaegse vanglakaristuse ja Ron Williamson surmanuhtluse.

Grisham kirjeldab kogu süsteemi vähest usaldusväärsust sedavõrd kaasakiskuvalt, et raamat pole sugugi vähem põnev kui tema romaanid.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele*Hinnad kehtivad veebipoest ostmisel; kauplustes võivad hinnad erineda

Detailid

Aasta
2007
Kirjastus
Varrak
Keel
eesti
Köide
Kõva kaas
Lehekülgi
352
EAN
9789985314791
Mõõdud
205 × 145 mm
Kaal
490 g
Artikkel
R0160215
Märksõnad
ameerika, ameerika ühendriigid, dokumentaalkirjandus, ilukirjandus, kohtuasjad, kohtumenetlus, kriminaalromaanid, Murder and Injustice in a Small Town, mõrvad, The Innocent Man, vägistamine