R0291860Sajand Eesti filmilevishttps://raamatukoi.ee/raamat/sajand-eesti-filmilevishttps://raamatukoi.ee/covers/R0291860-lg.webp28.00EURInStockeestiKõva kaas
Sajand Eesti filmilevis
2022
Sajand Eesti filmilevis
Estonia-Filmist 1913 kuni filmideta Filmi tänavani 2013
2022
Raamat annab ülevaate Eesti filmilevist, täpsemalt kinofikatsiooni ja filmilaenutuse ajaloost. Kuigi käsitlus hõlmab tervet sajandit, siis põhiliselt keskendutakse siiski Nõukogude ajale.
Teoses on ajastutäpset statistikat kinode, filmide, kinokülastuste, reklaamikunstnike, uute filmilevi- ja videofirmade kohta, aga ka kinoanekdoote ning kirjeldusi tõerstisündinud humoorikatest sündmustest. Näiteks leiab siit vastuseid küsimustele, kui palju oli Nõukogude ajal kinodes võimalik näidata kapitalistlike riikide filme või millised filmid kujunesid vaatajate lemmikuks.
Raamatu koostamisel on kasutatud nii arhiivimaterjale kui ka levitöötajate mälestusi.
Autoritest:
Reet Land (s 1937) on lõpetanud Üleliidulise Riikliku Kinoinstituudi Moskvas, töötanud Tallinna Kinostuudios, Filmilaenutuse ja Reklaami Valitsuses ning Tallinna Kinofikatsiooni Valitsuses.
Adik Sepp (s 1945) on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi, töötanud Riiklikus Kinokomitees, Ametiühingute Nõukogus, Eesti Kultuurfondi firmas Eesti Video ning Tallinna Kultuuriametis.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele
Detailid
Alapealkiri
Estonia-Filmist 1913 kuni filmideta Filmi tänavani 2013