Raamatukoi
Tõde ja õigus

Tallinna kadunud vaated

Aare Olander · Tänapäev · 2025

Tallinna kadunud vaated - Aare Olander (Tänapäev, 2025). Mustvalgel fotol kujutatud vana Tallinna tänavavaade koos ajalooliste kivimajadega, millel on iseloomulikud kaldkatused ja kõrged aknad. Fotol paistab kitsas tänavalõik, kus on näha sillutiskivid ja vasakul kaarjas värav.

Vanalinn

«Kadunud vaated» on jõudnud ringiga üle Tartu, Lõuna-Eesti ja Pärnu tagasi Tallinna. Sarja esimene raamat tegi juttu Tallinnast („Kadunud vaated“), jättes välja vanalinna. Nüüd on vaatluse all vanalinn ise, pildid ja tekstid on jagatud kahte köitesse, esimene ilmus möödunud aastal „Tallinna kadunud vaated“.

II köide hõlmab Raekoja platsi ja põhjapoolse vanalinna (Nunne, Laia, Pika, Vene, Uue ning Aia tänava, Püha Miikaeli ja Püha Katariina kloostrid, Skoone bastioni ja Tornide väljaku). Aastail 1860−2024 tehtud fotosid täiendavad fassaadijoonised, välisvaated ehitusprojektidest ning XIX sajandi maalid, akvarellid ja joonistused. Tekstid kajastavad hoonete ehituslugu, arhitekte, tuntumaid omanikke ja kasutusotstarvet.

Registrites tutvustatakse vanalinna viimase 200 aasta jooksul kujundanud arhitekte ning jäädvustanud kunstnikke ja fotograafe.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele*Hinnad kehtivad veebipoest ostmisel; kauplustes võivad hinnad erineda

Detailid

Alapealkiri
Vanalinn
Aasta
2025
Kirjastus
Tänapäev
Keel
eesti
Köide
Kõva kaas
Lehekülgi
616
EAN
9789916177136
Kujundaja
Andres Tali
Mõõdud
247 × 210 mm
Kaal
2.14 kg
Artikkel
R0297337
Märksõnad
Eesti, püha katariina klooster, püha miikaeli klooster, skoone bastion, Tallinn, tornide väljak, vanalinn