Raamatukoi
Tõde ja õigus

Anekdoodid ja tõestisündinud lood suurtest muusikutest

Heino Rannap · Tammerraamat · 2014

Anekdoodid ja tõestisündinud lood suurtest muusikutest  - Heino Rannap (Tammerraamat, 2014). Valge taust, millel on must-roosakas kirjalik kujundus. Kaanel on kujutatud prillides muusiku karikatuur ning väikesed noodid ja muusikainstrumendid, ümbritsetuna kuulsate heliloojate nimedest.

Killukesi Beethovenist, Mozartist, Tšaikovskist, Sibeliusest, Stravinskist, Straussist, Brittenist, Wagnerist, Carusost, Paganininst, Pavarottist, Pärdist, Järvist, Tobiasest ja teistest suurtest muusikameestest

Igipõlise väärtusega looming, mille on jätnud meile suured muusikud, rõõmustab kuulajaid kontserdisaalides või salvestiste abil kodutugitoolis. Need heliloojad, dirigendid, pianistid, viiuldajad ja lauljad on inimestena sageli üpris kauged ja tundmatud. Ometi on nad elanud või elavad ühiskonnas, kus murede kõrval on naerdud, tantsitud ja üksteisele anekdoote räägitud.

Sageli teevad kordumatud detailid – need, mis teevad Beethovenist Beethoveni, aga meile teadmata – ajaloolise isiku mõistetavamaks, lähedasemaks, huvitavamaks. Niisugused jooned võimaldavad läheneda suurele muusikule kui inimesele, tabada geeniuse olemuses omadusi, mis on meilgi, näha suures loovas andes jumalikkuse kõrval inimlikkust.

Naeruhimulised on olnud kõik need suured muusikud, kellest siin pakume lõbusaid lugusid nende elust, loomingust, ka veidrustest ja iseloomu omapärast.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele*Hinnad kehtivad veebipoest ostmisel; kauplustes võivad hinnad erineda

Detailid

Alapealkiri
Killukesi Beethovenist, Mozartist, Tšaikovskist, Sibeliusest, Stravinskist, Straussist, Brittenist, Wagnerist, Carusost, Paganininst, Pavarottist, Pärdist, Järvist, Tobiasest ja teistest suurtest muusikameestest
Aasta
2014
Kirjastus
Tammerraamat
Keel
eesti
Köide
Pehme kaas
Lehekülgi
317
EAN
9789949526192
Kujundaja
Andres Tali
Mõõdud
220 × 150 mm
Kaal
480 g
Artikkel
R0209301