Raamatukoi
Tõde ja õigus

Soolased ja magusad õunatoidud

Marika Vingissar · Ühinenud Ajakirjad · 2020

Soolased ja magusad õunatoidud - Marika Vingissar (Ühinenud Ajakirjad, 2020). Lähedalt pildistatud kuldpruuniks küpsetatud õunakook kaunite rosetikujuliselt laotud õunaviiludega, sooja kodusel taustal.

50 retsepti

Õun päevas teeb tervisele head!

Õun on ajalooga puuvili, mida teame juba piiblist, samuti paljudest muinasjuttudest ja muistenditest. Õnneks pole õunapuud välja surnud. Kesk-Aasias, kust õunapuu pärineb, on tema metsik esivanem mägi-õunapuu säilinud tänaseni. Aed-õunapuud peetakse lausa esimeseks kodustatud taimeks. Nüüdsel ajal on aretatud uusi imelisi õunasorte nii suvel söömiseks kui ka üle talve hoidmiseks.

Inglise vanasõna ütleb, et õun päevas hoiab arsti eemal. Õunad on tõepoolest väga tervislikud ning süüa võiks neid ikka mitu tükki päevas. Lisaks võib õunu kasutada hautistes ja hoidistes, mahlades ja moosides. Õunakoored saab ära kuivatada ja talvel nendest lõhnavat teed teha. Lastele võib kommi asemel pakkuda kuivatatud õunalõike. Mahlapressi jäänud massist saab teha õunaäädikat või panna leivatainasse.

Nii et ärme viime riknenud õunu metsa alla, vaid kasutame kõik ära söögiks ja joogiks.
Pakiautomaati 1–2 p Tule ise järele*Hinnad kehtivad veebipoest ostmisel; kauplustes võivad hinnad erineda

Detailid

Alapealkiri
50 retsepti
Aasta
2020
Keel
eesti
Köide
Pehme kaas
Lehekülgi
56
EAN
9789949696499
Kujundaja
Anu Maarand
Mõõdud
168 × 228 mm
Kaal
150 g
Artikkel
R0284000
Märksõnad
õunatoidud